Dlaczego warto wybrać kaszkę Helpa?

Darek, , , Kaszka Helpa,

Kaszka Helpa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców małych dzieci. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, iż jest ona produktem naturalnym, a także bardzo smacznym dla dziecka. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego rodzaju kaszek, dobrze byłoby się czegoś na ich temat dowiedzieć. Warto także mieć świadomość tego, czym kierować się przy ich wyborze. 

Dlaczego właśnie kaszka Helpa i jak ją przygotować?

Wielu rodziców nie wie, dlaczego właściwie warto sięgać po kaszkę marki Helpa. Tymczasem, jak już zaznaczono na wstępie, jest to produkt o naturalnym składzie. Jest więc zupełnie wolny od szkodliwych substancji, takich jak na przykład sztuczne barwniki czy aromaty. Nie zawiera ona cukru rafinowanego, przez co nie musimy obawiać się jej negatywnego wpływu na zdrowie maluszka. Jako, że kaszki Helpa są produktami naturalnymi, nie będzie można przygotować ich w sposób błyskawiczny. Nie oznacza to jednak, że gotowanie kaszki wiąże się z koniecznością wykonywania jakichś skomplikowanych czynności. W zupełności wystarczające będzie gotowanie jej przez mniej więcej dwie, trzy minuty.

Jakie właściwości posiadają kaszki Helpa?


Kaszki Helpa posiadają naprawdę całe mnóstwo zalet. Jeżeli sięgniemy po kaszę jaglaną, możemy liczyć na to, że będzie ona bogata w cenne witaminy i składniki mineralne. Mowa tu przede wszystkim o wapniu, sodzie, selenie czy miedzi. Wśród witamin wyróżniają się takie jak witamina E czy witaminy z grupy B. Wszystkie cenne substancje znajdujące się w kaszkach marki Helpa, odgrywają ogromną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu maluszka. Produkt ten jest także lekkostrawny. Nie powinien więc powodować u dziecka przykrych dolegliwości gastrycznych, takich jak chociażby wzdęcia, gazy czy bóle brzuszka. Zanim zdecydujemy się na zakupienie konkretnej kaszki, dobrze byłoby przejrzeć ofertę sklepu. Kaszka marki Helpa dostępna jest bowiem w różnych wersjach. Każda z nich jest jednak zdrowa.

 

Jaka jest najlepsza patelnia do gotowania kaszy?

Darek, , Kaszka Helpa

Który rondel wybrać do kaszki mlecznej, a który do bogatej, kruchej kaszy gryczanej z mięsem? W którym garnku kasza się nie przypali, a w którym będzie się gotować w najlepszych tradycjach kuchni rosyjskiej? Oto jak wybrać odpowiednią dla siebie patelnię, a na koniec przedstawiamy bardzo klimatyczny przepis na jesienną owsiankę w nowoczesnym i przytulnym wydaniu.

Wybór odpowiedniej patelni do owsianki

Jeśli często gotujesz owsiankę z mlekiem, przyda Ci się patelnia ze stali nierdzewnej o grubych ściankach i wielowarstwowym dnie, które zapobiega przywieraniu mleka i równomiernie ogrzewa całe wnętrze. Ponadto grube dno długo stygnie, po ugotowaniu kaszka helpa będzie miała czas, by się upłynnić i nabrać smaku. Innym dobrym sposobem na przyrządzenie owsianki jest nieprzywierająca patelnia z odlewu aluminiowego. Można w nim również gotować wszystkie rodzaje kasz, jedyny trik polega na tym, aby nie mieszać kaszki metalową łyżką. Aby nie uszkodzić powłoki, wybierz łyżkę silikonową lub bambusową.

Rozdrobniona kasza z wodą

Rozdrobniona kasza z wodą jest pyszna, zwłaszcza gdy gotuje się ją w żeliwnym garnku bezpośrednio w piekarniku. Przy tej metodzie gotowania, kasza nie jest gotowana, ale gotowana w ramionach grubych ścian żeliwa, korzyści płynące ze zboża nie są odparowywane, pozostają w środku. Jeśli lubisz gotować obfitą kaszę z mięsem, wygodnie jest najpierw podsmażyć składniki w żeliwnym garnku, następnie dodać kaszę i niezbędną ilość płynu, a następnie wysłać danie do piekarnika, wynik przekroczy oczekiwania.

Nawet kaszka mleczna może być duszona w piekarniku w szklanym naczyniu żaroodpornym lub w naczyniu ceramicznym. Ceramiczny garnek sprawia, że kasza staje się wyjątkowa, nasycając ciepłem każde ziarenko. Po wyłączeniu piekarnika nie spiesz się z jego wyjęciem, dodaj odrobinę masła i pozostaw kaszę w środku na kolejne 10 do 20 minut, aby nabrała pełni smaku.

Smak jesieni: gotowanie kaszy jaglanej z dynią

Do tego przepisu potrzebujesz:

  • Obrana, pokrojona w kostkę dynia – 300-400 gr;
  • Kasza z prosa uprzednio wypłukana ciepłą wodą – 300 gr;
  • Mleko – 1 litr;
  • Sól;
  • Masło;
  • Cukier, cynamon, dla smaku.

Doprowadzić mleko do wrzenia, włożyć do niego kawałki dyni i gotować przez 5 minut. Następnie dodajemy proso, doprawiamy solą i dusimy jeszcze 10 minut na małym ogniu pod przykryciem. Weź ceramiczne garnki do serwowania, ułóż w nich kaszę i dodaj do każdego z nich mały kawałek masła. Przykryj garnki pokrywkami i wyślij je do piekarnika w temperaturze 180 stopni na 30-35 minut.

 

Kaszka Helpa – zawartość

Darek, , Kaszka Helpa

Kaszka Helpa (której szeroki wybór znajdziesz tutaj: https://www.bee.pl/helpa-kaszka-jaglana-czary-mamy-200-g-bio_p148511.html) zawiera w swoim składzie wyłącznie 100% zbóż i nic więcej. Z tego względu wyróżnia się ona na tle innych marek i ich produktów czystym niczym łza składem. Zawartość kaszki helpa nie składa się z cukru bądź innych słodzików albo jakichkolwiek barwników czy też aromatów.

Warto zwrócić również uwagę na to, że do produkcji kaszki helpa wykorzystuje się wyłącznie polskie zboża. To z kolei oznacza, że nie używa się ryżu, białej pszenicy albo kukurydzy. Podstawowym surowcem stanowią: owies, proso oraz gryka, jak również dawne odmiany pszenicy.

Helpa – asortyment

Producent zapewnia ogromną ilość różnorodnych mieszanek, dzięki czemu można urozmaicać posiłki każdego dnia przede wszystkim swoim małym dzieciom. Decydując się na tę markę, każdy rodzic będzie miał pewność, że maluch otrzyma to co najważniejsze w codziennej i zbilansowanej diecie, która jest niezwykle ważna. Konkretna kasza Helpa zawiera także amarantus oraz komosę ryżową, które są trudne do spotkania w innych kaszkach.

Kaszka Helpa – sposób przygotowania

Kaszka Helpa jest bardzo łatwa w przygotowaniu. To inaczej surowy produkt do gotowania. Niezwykle istotne jest to, iż nie została ona wcześniej poddana obróbce termicznej, przez co nie traci się naturalnych witamin czy też składników mineralnych.

Helpa a ekologia

Produkty marki Helpa wiążą się w znacznym stopniu z ekologią. W momencie produkcji wykorzystuje się wyłącznie zboża, które pochodzą z ekologicznych gospodarstw rolnych. Dostawcy są z Polski, więc to kolejny argument potwierdzający rodzime produkty.

Kaszka Helpa – najważniejsze cechy produktu

Kaszka Helpa posiada liczne cechy produktu, którymi powinni kierować się rodzice wybierając konkretny produkt do spożycia przez swoje dziecko. Najważniejsze jest brak zawartości cukru, barwników i konserwantów. Helpa wyróżnia się również wykorzystywaniem sprawdzonych i przede wszystkim lokalnych surowców. Kaszka tego producenta jest stworzona z polskich różnorodnych odmian zbóż. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wysoka jakość produktu.